De Dietrich Serwis Warszawa

Serwis De Dietrich Warszawa poleca ciekawe artykuły

Sposby na tanie ogrzewanie domu

2011-10-29 22:22:24, komentarzy: 0

Koszt ogrzewania domu z roku na rok jest wyższy. Cena ogrzewania zależy od cen gazu, energii elektrycznej, oleju opałowego, węgla. Czy tanie ogrzewanie jest zatem w ogóle możliwe? Co zrobić, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, ale jednocześnie nie rezygnować z wygody, jaką niesie ze sobą centralne ogrzewanie. Oto kilka propozycji, które możesz zastosować u siebie w domu.


Co robić, aby ogrzewanie było tanie?

Oto praktyczne rady, dzięki którym koszt ogrzewania będzie realnie niższy.

 

  1. Nie przegrzewaj pomieszczeń. Większość osób czuje się komfortowo w temperaturze 20oC.Zainstaluj sterownik do kotła De Dietrich. Aby uzyskać informację odnośnie prawidłowego doboru i montażu sterownika zwróć się do De Dietrich Serwis Warszawa
  2. Przykręcaj termostaty przy grzejnikach, by w nocy temperatura nie była wyższa niż 18oC, a w czasie nieobecności w domu – 15-17oC. Jeśli Twoja instalacja nie posiada zaworów termostatycznych zwróć się o pomoc do Serwis De Dietrich w warszawa w celu dobrania odpowiednich termostatów do Twojej instalacji.
  3. Nie zakrywaj grzejników zasłonami, meblami, obudowami, a ciepło będzie się swobodnie rozchodzić we wnętrzu.
  4. Wietrz pomieszczenie intensywnie, ale krótko. Na czas wietrzenia zakręcaj zawór termostatyczny przy grzejniku.
  5. Nie podgrzewaj ciepłej wody powyżej 60oC, z cieplejszej i tak nie będziesz korzystać.Wykonaj serwis i czyszczenie zasobnika ciepłej wody, pamiętaj, ze kamień kotłowy osadzony na wężownicy zasobnika skróci jego żywotność i obniży sprawność wymiennika nawet o 40%. Zleć te czynności De Dietrich Serwis Warszawa, skontroluj elektrodę magnezową zasobnika ciepłej wody użytkowej. 
  6. Ocieplmy przewody prowadzone przez nieogrzewane pomieszczenia (piwnicę, garaż).
  7. Jeśli masz trochę wolnej gotówki, zainwestuj w energię odnawialną. Montaż kolektorów słonecznych pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę do użytku domowego nawet w 75%. De Dietrich Serwis Warszawa pomoże w prawidłowej konfiguracji instalacji z kolektorami słonecznymi.
  8. Wykorzystaj ciepło z kominka.
  9. Inwestycja w wentylację z odzyskiem ciepła nie jest tania, ale dzięki niej co roku możesz zaoszczędzić do 30% kosztów ogrzewania. Dlatego warto się zastanowić nad modernizacją systemu wentylacji.
  10. Zleć serwis i przegląd urządzeń grzewczych De Dietrich Serwis Warszawa, pomożemy Ci obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, serwis kotła co przedłuży jego żywotność i podniesie jego sprawność, co najważniejsze pozwoli cieszyć się długą i bezpieczną eksploatacja urządzeń grzewczych.
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Serwis De Dietrich, De Dietrich Warszawa Serwis, Serwis kotłow co, serwis kotłowni, analiza spalin, naprawa kotłow grzewczych, przeglądy kotłów De Dietrich, Serwis, Warszawa serwis kotłow De Dietrich, regulacja i przeglady kotłowni De Dietrich, konserwcja kotłow kondensacyjnych, kocioł kondensacyjny serwis, naprawa kotłow gazowych, kocioł awaria Warszawa

Kreator strony - przetestuj